whatsapp
whatsapp
Polistren | Koza Plastik Kimya Sanayi ve DI? Ticaret Anonim ?irketi

Lütfen Bekleyin...

Ürün detay

Polistren

Açıklama:

Polistiren, monoi stirenden polimerizasyon ile üretilen bir polimerdir. Petrolden elde edilir. Plastik endüstrisinde daha çok PS kısaltması ile kullanılır. Oda sıcaklığında, polistiren katı halde bir termoplastiktir, fakat enjeksiyon veya ekstrüzyon yolu ile işlenirken yüksek sıcaklıklarda eriyik hale getirilir. Daha sonra soğutularak tekrar katılaşması sağlanır.

Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri
UV ışınlarına iyi direnç gösterir, iyi darbe ve gerilme direnci, düşük fiyat ve işleme kolaylığı vardır. Asit alkali ve tuzlara karşı da üstün bir direnç gösterir.

Polistrenin özellikleri:
Asit alkali ve tuzlara karşı üstün direnç,
UV ışınlarına karşı iyi direnç,
Darbe ve gerilme direncinin yüksekliği,
İşleme kolaylığı

Kullanım Alanları
İzolasyon malzemesi olarak, ince cidarlı kaplarda, soğutma kulelerinde, boru köpük, kauçuk, çeşitli aletler, otomobil parçaları, paneller ve elektronik aletlerin plastik aksamlarında yaygın olarak kullanılır. Tek kullanımlık bardak, tabak, yoğurt kapları, ayran kaplarında sıklıkla kullanılır. Genetik ve moleküler biyolojinin en temel uygulamalarından biri olan hücre kültürlerinde kullanılan kapların yapısında bulunur.

Ambalajlama ve bir defalık kullanım, elektronik ve beyaz eşya sanayi, buzdolabı ve klima üretimi, TV ve HI-FI cihazları ve elektrikli ev aletleri gövdeleri, kaset gövde ve kutuları, cd, cd-rom ve dvd kutuları, polistiren kondansatör, otomotiv sanayi, optik ve tıp aletleri, inşaat ve mobilya sektöründe kulanılmaktadır.
İzolasyon malzemesi olarak, ince cidarlı kaplarda, soğutma kulelerinde, boru köpük, kauçuk, çeşitli aletler, otomobil parçaları, paneller ve elektronik aletlerin plastik aksamlarında yaygın olarak kullanılır.Tek kullanımlık bardak, tabak,yoğurt kapları,ayran kaplarında sıklıkla kullanılır. Genetik ve moleküler biyolojinin en temel uygulamalarından biri olan hücre kültürlerinde kullanılan kapların yapısında bulunur.

POLİSTİREN POLYSTYRENE (PS):

Piyasada “Kristal” olarak adlandırılan GPPS ve Antişok (HIPS) hammaddeler stoklarımızda bulundurduğumuz plastik türlerindendir.

Polistren, monomer yapıda stirenden polimerizasyon metoduyla üretilen bir polimerdir. Hammaddesi petroldür. Plastik sanayinde PS adıyla bilinir. Polistren, oda sıcaklığındayken, katı halde termoplastiktir.

Enjeksiyon ve estrüzyon işlemleri sırasında, yüksek sıcaklıktan dolayı eriyik hale gelir. Soğuduğunda tekrar katılaşır.

 

Özellikler: