whatsapp
whatsapp
Polipropilen | Koza Plastik Kimya Sanayi ve DI? Ticaret Anonim ?irketi

Lütfen Bekleyin...

Ürün detay

Polipropilen

Açıklama:

Homopolimer, Kopolimer ve Random Kopolimer tiplerinde; OPP ve BOPP film, çuval, bigbag, ip, levha, şişe, tıbbi malzemeler, fırça, elyaf, halı ipi, nonwomen, akü kabı, boya kutusu, ince cidarlı ambalaj kutuları, boru ve bağlantı parçaları vb. imalatı için.
Enjeksiyon tipi
Homopolimer, kopolimer, random kopolimer kaplar, akü kutuları ev ve mutfak eşyaları, teknik mamüller.
Şişirmelik
Değişik tipte şişeler.
Ekstrüzyon
Orient ve biorient filmlik, rafyalık, elyaflık dikiş ve halı ipi vs.
Ekstrüzyon
Boru, levha.

 POLİPROPİLEN (PP):

Özgün Plastik olarak yoğun şekilde alım satımını yaptığımız Polipropilen türleri, PETKİM (MH-418) ile ithal rafyalık ve enjeksiyonluk Homopolimerler (PPH) ve Copolimerlerdir (PPC).

Polipropilen, yorulmaya karşı çok iyi direnç gösterir. Düşük maliyetlidir, iyi bir darbe dayanımı vardır. Sürtünme katsayısı düşük olup, çok iyi elektrik yalıtımı sağlar. Kimyasal direnci iyidir. Tüm termoplastik işleme proseslerine uygundur. Polipropilenin, erime sıcaklığı 160 derece civarındadır.
Buna karşın şu dezavantajlara sahiptir. UV ışını dayanımı azdır, yüksek termal genleşme gösterir. Boya ve kaplaması zordur. Dış hava şartlarına dayanımı azdır, oksitlenmeye açıktır. Yanıcı olup, klor içeren solventler ile etkileşime girer.

- Homopolimer,
- Copolimer
- Random Copolimer  olarak üç türü bulunur.

KULLANIM ALANLARI:
Mutfak eşyaları, banyo gereçleri, plastik bahçe mobilyaları, Tanklar, döner filtreler, Fan, Aspiratörler, küvetler, elbise askıları, düğmeler, elektrik malzemeleri, kablolar, iplikler, Şamandıralar, Laboratuar eşyaları, Kanallar, streç filmler vb gibi çok geniş bir alandadır.

KULLANIM ALANLARI

Tabureler

Kovalar

Saklama Kapları

 

Askılar

Gırgırlar

 

Teknik Özellikleri:

- Düşük özgül ağırlığı, suda yüzebilir.

- Yüksek kimyasal dayanım

- Yüksek elektriksel dayanım

- Yüksek çekme dayanımı

- Düşük aşınma dayanımı

- Düşük atmosferik etkilere dayanım

- Kaynakla birleştirilebilme

- Gıda ile temasa uygundur.

Polipropilen (Polypopylene) PP

"Polipropilen" , otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimerdir. Monomer propilenin polimer hale getirilmesi ile elde edilen polipropilen kimyasal solventlere (asit ve bazlar) karşı aşırı derecede dirençlidir.

Özellikler: